دسته‌بندی نشده

برداشت ۱۱۰ هزار تُن چغندرقند در گلستان آغاز شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۱۲ هزار و ۴۸۲ میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران به حساب این عزیزان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان ۱۷ استان برای پول خرید تضمینی گندم پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، سید سعید راد با اعلام اینکه تا ساعت 7 صبح امروز، 6 میلیون و 428 هزار تُن گندم از کشاورزان 31 استان کشور خریداری شده است، افزود: این مقدار گندم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، در مجموع 619 هزار تُن و به عبارتی، 11 درصد افزایش داشته است.

وی قیمت هر کیلوگرم گندم را 17 هزار و 500 تومان و ارزش مجموع گندم‌های خریداری شده را تا صبح امروز 113 هزار و 174 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 46 و نیم درصد از مطالبات گندمکاران از سوی دولت پرداخت شده است و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دست پیگیری و اقدام قرار دارد.

راد با اعلام اینکه 53 درصد از گندم‌هایی که تاکنون خریداری شده‌اند، به ترتیب از کشاورزان 3 استانِ خوزستان، گلستان و فارس دریافت شده است، افزود: بعد از این سه استان، به ترتیب استان‌های کرمانشاه، خراسان رضوی، ایلام، کرمان، لرستان و اردبیل قرار دارند که بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه رشد خرید گندم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته در دو استان گلستان و اصفهان با بیش از 100 درصد افزایش، دو برابر شده است، خاطرنشان کرد: پس از این دو استان، به ترتیب استان‌های اردبیل، کرمانشاه، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، همدان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی بالاترین میزان رشد خرید گندم را ثبت کرده‌اند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *