دسته‌بندی نشده

کمترین تورم نقطه‌به‌نقطه با ۱۱.۲ درصد برای زراعت ثبت شد

به گزارش خبرگزاری مهر، شاخص قیمت تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی- اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۵) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، شاخص قیمت تولیدکننده بخش «زراعت، باغداری و دامداری سنتی» ۱۴۳۳.۱ است که نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۶ درصد افزایش داشته‌است. در این ماه شاخص ۱۲ ماهه منتهی به ماه جاری نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) با رشد ۳۶.۷ درصد مواجه بوده‌است.

افزایش تورم نقطه به نقطه

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۵.۶ درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳۱.۱ درصد)، ۴.۵ واحد درصد افزایش داشته‌است. در این ماه بیش‌ترین تورم نقطه به نقطه با ۹۷.۸ درصد مربوط به گروه پرورش گوسفند و بره و کمترین تورم نقطه به نقطه با ۱۱.۲ درصد مربوط به گروه زراعت است؛ همچنین در این ماه شاخص قیمت تولیدکننده گروه «غلات» با کاهش ۱.۲- درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل مواجه بوده‌است.

کاهش تورم سالانه

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی در ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۳ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۶.۷ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (۳۷.۲ درصد)، ۰.۵ واحد درصد کاهش داشته‌است. در این ماه بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه پرورش گوسفند و بره سنتی با ۱۲۴.۷ درصد و کمترین تورم سالانه مربوطه به گروه غلات با ۳.۳ درصد است.

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی به فایل پیوست مراجعه کنید.

کد خبر 6160084
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *